آموزش درس به درس ترکی آذربایجانی (فایل pdf + فایل صوتی)
تحصیل در ترکیه - کلاس یوس در تبریز 09149173217
آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کنکور دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر
سوابق نویسندگی، مترجمی و تدریس مجید عزمی
خودآموز ترکی استانبولی
جلسات آزاد کتابخوانی و تمرین نوشتن به زبان ترکی استانبولی
چگونه در خانه ترکی استانبولی یاد بگیریم؟
مزایای آموزش آنلاین ترکی استانبولی
ترکی استانبولی، دوره تابستانه، 1398
تدریس ترکی، مجید عزمی، 09149173217
سیزده بدر کجا برویم؟
″Allah mənə bir uşaq verəydi, çolaq, kor, şil olaydı da malım ona qalaydı″
Türk - İslam dünyası çin mallarını nasıl boykot edebilir? Öneriler
دوره های متنوع ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی با تدریس مجید عزمی
ترکستان شرقی
کودک همسری
نسیم تبریز
یک بچه تهرانی چه نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی یا آذربایجانی دارد؟
İranda müşteri bulmak için bazı öneriler ve tavsiyeler
تبلیغات به زبان ترکی، تبلیغ نویسی و تولید محتوای ترکی برای پیدا کردن مشتری خارجی و حضور در بازارهای ترکیه و آذربایجان و کسب درآمد ارزی
بهترین روش آموزش ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی به صورت آنلاین
راه های کسب درآمد و افزایش درآمد در ایران
چگونه ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی را آنلاین یاد بگیریم؟
آموزش از راه دور ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
دوره های آنلاین ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
رزومه به ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی
مسابقه محیط زیست به زبان ترکی استانبولی + جایزه
دوره فشرده و جامع ترکی استانبولی با تدریس مجید عزمی، مهر و آبان 1397، میدان انقلاب تهران
قابل توجه علاقمندان به ادامه تحصیل در ترکیه
شروع دوره جدید (اول مرداد 1397) جامع ترکی استانبولی و آمادگی TÖMER با تدریس استاد عزمی
کنکور ترکیه (یوس)

اگر می خواهید در یک دانشگاه معتبر ترکیه ادامه تحصیل بهترین راه شرکت در کنکورهای ترکیه است. اتباع غیر ترکیه ای برای ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه باید در آزمونی به نام یوس شرکت کنند. کلمه ″یوس″ (YÖS) مخفف کلمات Yabancı Öğrenci Sınavı (آزمون دانشجویان خارجی) است. یؤس، مانند کنکور ایران است اما بسیار ساده تر؛ در حالیکه در کنکور ایران سؤالات از مواد درسی متنوع و بسیار زیادی می آید، آزمون یوس فقط از سه قسمت ریاضیات، هندسه و هوش تشکیل شده است.

اگر می خواهید در یک دانشگاه معتبر ترکیه ادامه تحصیل بهترین راه شرکت در کنکورهای ترکیه است. اتباع غیر ترکیه ای برای ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه باید در آزمونی به نام یوس شرکت کنند. کلمه "یوس" (YÖS) مخفف کلمات Yabancı Öğrenci Sınavı (آزمون دانشجویان خارجی) است. یؤس، مانند کنکور ایران است اما بسیار ساده تر؛ در حالیکه در کنکور ایران سؤالات از مواد درسی متنوع و بسیار زیادی می آید، آزمون یوس فقط از سه قسمت ریاضیات، هندسه و هوش تشکیل شده است.

 

هر چند دانستن زبان ترکی استانبولی در این امتحان به شما کمک می کند، اما سؤالات به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید بدون دانستن زبان ترکی هم به سؤالات پاسخ دهید. البته باید دروس لازم را به خوبی فرا گرفته باشید. این را هم بگویم که به هر حال شما برای ادامه تحصیل در ترکیه باید زبان ترکی را یاد بگیرید و باید مدرک آن را هم داشته باشید.

 

تدریس در دانشگاه های ترکیه به یکی از زبان های ترکی استانبولی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی انجام می شود. شما می توانید زبان تحصیل خود را انتخاب کنید (البته به شرط آنکه موجود باشد، مثلا برخی از رشته ها فقط به زبان ترکی ارائه می شوند). به هر حال، به هر زبانی که تحصیل کنید، باز هم دانشگاه از شما مدرک زبان ترکی استانبولی را خواهد خواست. به همین سبب، توصیه می شود که قبل از هر کاری شروع به یادگیری زبان ترکی استانبولی بکنید. زیرا معمولا یادگیری و تسلط به یک زبان بیشتر از سایر موارد وقت شما را خواهد گرفت.

 

البته این مرحله برای آذربایجانی ها  و تبریزی های عزیز و سایر ترک های ایران چندان طولانی نخواهد شد و ظرف چند ماه (در حدود 30 الی 50 جلسه) شما می توانید به سطح قبل قبولی در زمینه زبان ترکی استانبولی برسید و در آزمون تؤمر موفق شوید. عزیزان غیر ترک هم این مرحله در حدود 80 الی 100 جلسه طول خواهد کشید.

 

 

در مرحله بعدی یادگیری دروس ریاضی، هندسه و هوش است. شما می توانید این دروس را خودتان بخوانید و در آزمون شرکت کنید. البته این کار ممکن است وقت شما را خیلی بگیرد و روند طولانی شود و به سبب آنکه کنکور ترکیه با کنکور ایران بسیار متفاوت است، دچار آزمون و خطا بشوید و نتیجه مورد انتظارتان را کسب نکنید و وقت خود را هدر دهید. پس بهتر آن است که در کلاس های آمادگی آزمون یوس شرکت کنید. در واقع شیوه های تست زنی کنکور ترکیه با کنکور ایران بسیار متفاوت است؛ از این رو کسانی که در کلاس های آمادگی آزمون یوس شرکت می کنند، از شانس قبولی بیشتر و در دانشگاه های معتبرتر برخوردار می شوند.

 

دوستان بسیاری که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند، اغلب باید در آزمون یوس (کنکور ترکیه) شرکت کنند. این عده از عزیزان، چه در کلاس های ترکی استانبولی، چه از طریق تماس تلفنی، یا از طریق اینترنت و فضای مجازی از من می خواهند که برایشان استاد یوس با تجربه و مسلطی را معرفی کنم. قبل از هر چیز باید بگویم که این کار بسیار سخت و پرمسئولیتی است. اما با اصرار دوستان و با توجه به شناختی که از جناب آقای استاد قاسم زاده دارم، من ایشان را برای دوستان معرفی می کنم.

 

با توجه به اینکه شیوه های آمادگی برای کنکور ترکیه و کنکور ایران، از جهاتی شبیه و از جهاتی متفاوت است و شیوه های تست زنی آزمون یوس (YÖS) نیز با کنکور ایران بسیار متفاوت است و از این نظر که استاد قاسم زاده 15 سال کنکور ایران را تدریس کرده و بیش از 5 سال که کلاسهای آمادگی کنکور ترکیه را تدریس و مدیریت می کنند؛ به تفاوت های کنکور ایران و آزمون یوس کاملا مسلط هستند.

 

کنکور ترکیه برای پذیرش اتباع خارجی آزمون یوس نام دارد. مواد امتحانی این کنکور شامل ریاضیات، هندسه و هوش است. شما با شرکت در کلاس های استاد قاسم زاده می توانید به حد اعلای آمادگی جهت قبولی در رشته و دانشگاه دلخواه تان برسید.

 

برخی از دوستان نیز در مورد تعداد جلسات کلاس های آمادگی کنکور ترکیه پرسیده بودند. برای اینکه بتوانید برای شرکت در کلاسهای یوس آمادگی برنامه ریزی کنید، خوب است که تعداد جلسات را هر درس را بدانید:

80 جلسه برای درس ریاضی

40 جلسه برای درس هندسه

30 جلسه برای درس هوش

 

یکی از نقاط قوت استاد قاسم زاده، تسلط ایشان بر موضوعاتی است که تدریس می کنند، همین مسأله هم باعث شده است تا درصد دانشجویان ایشان در آزمون های مختلف، از جمله در آزمون یوس بسیار بالا و نزدیک 100 درصد باشد.

 

اگر ساکن تبریز یا شهرهای اطراف تبریز هستید، می توانید در کلاس های ایشان شرکت کنید. اگر هم ساکن سایر نقاط کشور هستید، حتما از راهنماییها و مشاوره های ایشان استفاده کنید.

 

مجید عزمی هستم مدرس و مترجم ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی. اگر درباره این مطلب یا مطالب مطرح شده در سایت سؤال یا نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، کامنت بگذارید یا با شماره تلفن 09149173217 تماس بگیرید. موفق باشید.

 

کلاس های آمادگی آزمون یؤس به همت یکی از برترین و مجرب ترین اساتید یوس کشور جناب آقای استاد قاسم‌زاده در سطح شهر تبریز برگزار می شود. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

نظرات کاربران

  • نام کامل :
  • آدرس ایمیل :
  • متن نظر :
  • کد امنیتی :
  • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
  •