رزومه به ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی
تبلیغ رایگان در سایت azmiaz.org
آموزش درس به درس ترکی آذربایجانی (فایل pdf + فایل صوتی)
چگونه محصول یا خدمات خود را در ترکیه و آذربایجان بفروشیم؟
تولید محتوا و تبلیغ نویسی به زبان ترکی با هدف بازاریابی و صادرات به جمهوری آذربایجان و ترکیه (مشتری‌یابی بین‌المللی)
برنامه کلاس های ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی در تبریز با تدریس مجید عزمی
یک بچه تهرانی چه نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی یا آذربایجانی دارد؟
چگونه ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی را آنلاین یاد بگیریم؟
بهترین روش آموزش ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی به صورت آنلاین
آموزش درس به درس ترکی استانبولی (فایل pdf + فایل صوتی)
تحصیل در ترکیه - کلاس یوس در تبریز 09149173217
آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کنکور دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر
سوابق نویسندگی، مترجمی و تدریس مجید عزمی
خودآموز ترکی استانبولی
جلسات آزاد کتابخوانی و تمرین نوشتن به زبان ترکی استانبولی
چگونه در خانه ترکی استانبولی یاد بگیریم؟
مزایای آموزش آنلاین ترکی استانبولی
ترکی استانبولی، دوره تابستانه، 1398
تدریس ترکی، مجید عزمی، 09149173217
سیزده بدر کجا برویم؟
″Allah mənə bir uşaq verəydi, çolaq, kor, şil olaydı da malım ona qalaydı″
Türk - İslam dünyası çin mallarını nasıl boykot edebilir? Öneriler
دوره های متنوع ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی با تدریس مجید عزمی
ترکستان شرقی
کودک همسری
نسیم تبریز
İranda müşteri bulmak için bazı öneriler ve tavsiyeler
تبلیغات به زبان ترکی، تبلیغ نویسی و تولید محتوای ترکی برای پیدا کردن مشتری خارجی و حضور در بازارهای ترکیه و آذربایجان و کسب درآمد ارزی
راه های کسب درآمد و افزایش درآمد در ایران
آموزش از راه دور ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کنکور دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر

اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید این مطلب برایتان مفید خواهد بود:

جذابیت تحصیل در خارج از کشور سبب شده است که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان دانشگاه های خارجی را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برگزینند. ترکیه به سبب همسایگی با ایران، عدم نیاز به ویزا، هزینه های مقرون به صرفه و مناسب و نزدیکی فرهنگی با ایران یکی از مهمترین مقاصد گردشگری، تجاری و تحصیلی ایرانیان است. دانشگاه های ترکیه نیز از مقوله استثنا نیستند. هزینه پایین تحصیل و زندگی در ترکیه نسبت به دیگر کشورها، کیفیت آموزش بالا در دانشگاه های ترکیه، پذیرش مدارک تحصیلی اکثر دانشگاه های ترکیه در کشورهای مختلف و از جمله در ایران (دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم، دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی) موجب شده است که دانشگاه های ترکیه به عنوان انتخاب و مقصد اصلی دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور باشد.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در خارج هستید، به جرات می توان گفت که دانشگاه های ترکیه یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب ها است.

اتباع غیر ترکیه ای جهت ورود به دانشگاه های این کشور (تا مقطع فوق دیپلم و لیسانس) باید در آزمون یوس شرکت کنند. حال ببینیم آزمون یوس چیست؟

 

1. یؤس چیست؟

یؤس مخفف عبارت ترکی Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (آزمون دانشجویان اتباع خارجی) است. هر فرد خارجی که قصد ورود به دانشگاه های ترکیه در مقطع کاردانی یا کارشناسی دارد، باید در آزمون یؤس شرکت کند. البته آزمون یوس متمرکز نیست و دانشگاه های متعددی برای جذب دانشجوی خارجی آزمون یؤس برگزار می کنند.

 

آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کلاس های کنکور ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر

در همین راستا، جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی-تبریز، در مرکز آبرسان (کوی بزرگهمر) اقدام به برگزاری کلاس های یوس و ترکی استانبولی نموده است. علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می توانند جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09149173217 تماس بگیرند و جهت ثبت نام به آدرس

تبریز، آبرسان، کوی بزرگمهر، جهاد دانشگاهی مرکز آبرسان

مراجعه نماییند.

 

2. مواد آزمون یؤس چیست؟

امتحان یوس شامل سه قسمت است: ریاضیات، هندسه و هوش.

 

3. فرق آزمون یوس با کنکور ایران چیست؟

آزمون یوس با کنکور ایران تفاوتهایی دارد. اول آن که، مواد امتحانی آزمون یوس محدود است (فقط ریاضیات، هندسه و هوش). دوم آنکه کنکور ایران به صورت متمرکز برگزار می شود، اما یوس ترکیه متمرکز نیست و دانشگاه متعددی اقدام به برگزاری امتحان یوس می کنند. البته برخی دانشگاه ها هم هستند که دانشجوی خارجی جذب می کنند اما خودشان آزمون یوس برگزار نمی کنند، بلکه براساس نمره داوطلب در آزمون یؤس دانشگاه های دیگر اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی می کنند. بنابراین یک دانش آموز در عرض یک سال می تواند در چندین آزمون یوس دانشگاه های مختلف شرکت کند و شانس قبولی در دانشگاه های متعددی را دارد، حتی دانشگاه هایی که آزمون یوس برگزار نمی کنند، اما براساس آزمون یوس دانشگاه های بزرگتر اقدام به جذب دانشجوی خارجی می نمایند.

 

4. کدام یک از دانشگاه های ترکیه آزمون یؤس برگزار می کنند؟

برخی دانشگاه های بزرگ و رتبه برتر ترکیه هر سال و به طور منظم اقدام به برگزاری یوس می کنند. برخی دانشگاه ها هم هستند که همه ساله آزمون یؤس ندارند. بنابراین نمی توان لیست دقیقی از دانشگاه هایی که در سالهای آینده یوس برگزار خواهند کرد، داد. اما در مورد دانشگاهی بزرگ و معروف ترکیه می توان پیش بینی کرد که در سالهای آینده نیز قطعا آزمون یوس خواهن داشت. در زیر لیست دانشگاه های ترکیه را که امسال (2020) آزمون یوس دارند، می آوریم:

دانشگاه آنکارا (واقع در آنکارا)، دانشگاه آتاترک (ارضروم)، دانشگاه عدنان مندرس (آیدین)، دانشگاه آنادولو (اسکی شهر)، دانشگاه باشکنت (آنکارا)، دانشگاه بیرونی (استانبول)، دانشگاه جلال بایار (مانیسا)، دانشگاه آلانیا علاءالدین کیقباد (آنتالیا)، دانشگاه چوکوروا (آدانا)داناآدان

، دانشگاه اون دوقوز ایلول (ازمیر)، دانشگاه دوملوپینار (کوتاهیا)، دانشگاه دوزجه (دوزجه)، دانشگاه ارجیس (کایسری)، دانشگاهارضروم تکنیک (ارضروم)، دانشگاه اگه (ازمیر)، دانشگاه غازیانتپ (غازیانتپ)، دانشگاه گبزه تکنیک (قوجاالی)، دانشگاه قالاتاسارای (استانبول)، دانشگاه گیرسون (گیرسون)، دانشگاه فرات (الازیغ)، دانشگاه حران (شانلی عرفا)، دانشگاه استانبول (استانبول)، دانشگاهجراح پاشای استانبول (استانبول)، دانشگاه مدنیت استانبول (استانبول)، دانشگاه کولتور استانبول (استانبول)، دانشگاه دموکراسی ازمیر (ازمیر)، دانشگاهکاپادوکیا (نوشهیر)، دانشگاه کاستامونو (کاستامونو)، دانشگاه کارابوک (کارابوک)، دانشگاه قارامان اوغلو محمت بی (قارامان اوغلو)، اتحادیه دانشگاه های قفقاز، دانشگاه مارمارا (استانبول)، دانشگاه مرسین (مرسین)، دانشگاه صدقی قوچمان موغلا (موغلا)، دانشگاه مونزور (تونجلی)، دانشگاه مصطفی کمال (حاتای)، دانشگاه نجم الدین اربکان (قونیه)، دانشگاه پاموققالا (دنیزلی)، دانشگاهساکاریا (ساکاریا)، دانشگاه سلجوق (قونیه)، دانشگاه غازی عثمان پاشا (توکات)، دانشگاه اون دوقوز ماییس (سامسون)، دانشگاه اوشاق (اوشاق)، دانشگاه یوزونجو ییل (وان) و...

 

5. شرایط شرکت در آزمون یوس چیست؟

نداشتن تابعیت ترکیه یا جمهوری ترک قبرس شمالی و فارغ التحصیلی (یا سال آخر) دوره متوسطه مهمترین شرایط شرکت در آزمون یوس است. شرط سنی خاصی وجود ندارد.

 

6. آیا آزمون یوس در ایران هم برگزار می شود؟

بله، علاوه بر ترکیه در ایران و البته کشورهای دیگر هم آزمون یوس برگزار می شود. البته این بستگی به آزمون یوس دانشگاهی دارد که شما در آن ثبت نام خواهید کرد.

 

7. بهترین مؤسسه برگزار کننده دوره های ترکی استانبولی و آزمون یوس در تبریز

جهاد دانشگاهی گسترده ترین و معتبرترین مؤسسات برگزاری دوره های کوتاه مدت در کشور است. با توجه به حساسیت این مؤسسه در کیفیت دوره هایی که برگزار می کند، می توان گفت که دوره یؤس و ترکی استانبولی این مؤسسه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار خواهد بود. ضمن اینکه شهریه این مؤسسه مناسب است.

 

کلاس یوس دوره یوس کنکور ترکیه ترکی استانبولی تحصیل در ترکیه دوره یوس آزمون یوس تبریز آبرسان

 

8. دوره آمادگی آزمون یوس در جهاد دانشگاهی (تبریز، مرکز آیرسان، کوی بزرگمهر) چگونه است؟

ترکی استانبولی 50 جلسه

ریاضیات 100 جلسه

هندسه 50 جلسه

هوش 25 جلسه

مشاوره 25 جلسه

بنابراین این دوره مجموعاً شامل 250 جلسه تدریس و مشاوره است که هر هفته 10 جلسه برگزار خواهد شد. ظرفیت کلاس ها در حدود 5 الی 7 نفر خواهد بود.

 

9. شهریه دوره های آزمون یوس جهاد دانشگاهی مرکز آبرسان تبریز چگونه است؟

شهریه کل دوره 15 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

10. هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه به متغیرهای گوناگونی بستگی دارد؛ از جمله: شهر و دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و میزان شهریه، زبان رشته تحصیلی (تحصیل به زبان ترکی ارزان تر از تحصیل به زبان انگلیسی است)، سبک زندگی و...

به طور کلی می توان گفت که جهت تحصیل در ترکیه سالانه در حدود 35 هزار تا 60 هزار لیر ترکیه (حدود 5 تا 7 هزار دلار) (سالیانه چیزی در حدود 100 تا 150 میلیون تومان) نیاز خواهید داشت.

البته همانطور که گفته شد، هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه دارای متغیر های گوناگونی است و این اعداد و ارقام تنها برای برنامه ریزی بهتر شما ذکر گردید.

 

مجید عزمی هستم، مدرس ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی. اگر نیاز به مشاوره دارید با من تماس بگیرید:

09149173217

09149173217


نظرات کاربران

  • نام کامل :
  • آدرس ایمیل :
  • متن نظر :
  • کد امنیتی :
  • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
  •