آموزش درس به درس ترکی آذربایجانی (فایل pdf + فایل صوتی)
تحصیل در ترکیه - کلاس یوس در تبریز 09149173217
آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کنکور دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر
سوابق نویسندگی، مترجمی و تدریس مجید عزمی
خودآموز ترکی استانبولی
جلسات آزاد کتابخوانی و تمرین نوشتن به زبان ترکی استانبولی
چگونه در خانه ترکی استانبولی یاد بگیریم؟
مزایای آموزش آنلاین ترکی استانبولی
ترکی استانبولی، دوره تابستانه، 1398
تدریس ترکی، مجید عزمی، 09149173217
سیزده بدر کجا برویم؟
″Allah mənə bir uşaq verəydi, çolaq, kor, şil olaydı da malım ona qalaydı″
Türk - İslam dünyası çin mallarını nasıl boykot edebilir? Öneriler
دوره های متنوع ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی با تدریس مجید عزمی
ترکستان شرقی
کودک همسری
نسیم تبریز
یک بچه تهرانی چه نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی یا آذربایجانی دارد؟
İranda müşteri bulmak için bazı öneriler ve tavsiyeler
تبلیغات به زبان ترکی، تبلیغ نویسی و تولید محتوای ترکی برای پیدا کردن مشتری خارجی و حضور در بازارهای ترکیه و آذربایجان و کسب درآمد ارزی
بهترین روش آموزش ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی به صورت آنلاین
راه های کسب درآمد و افزایش درآمد در ایران
چگونه ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی را آنلاین یاد بگیریم؟
آموزش از راه دور ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
دوره های آنلاین ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
رزومه به ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی
مسابقه محیط زیست به زبان ترکی استانبولی + جایزه
دوره فشرده و جامع ترکی استانبولی با تدریس مجید عزمی، مهر و آبان 1397، میدان انقلاب تهران
قابل توجه علاقمندان به ادامه تحصیل در ترکیه
شروع دوره جدید (اول مرداد 1397) جامع ترکی استانبولی و آمادگی TÖMER با تدریس استاد عزمی
تحصیل در ترکیه - کلاس یوس در تبریز 09149173217

اگر علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستید، خواندن این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود.

تحصیل در ترکیه کلاس یوس در تبریز

 

اکنون که دارید این نوشته را می خوانید احتمالا شما هم تصمیم گرفته اید که در خارج از کشور به تحصیلات خود ادامه دهید.

رقابت بسیار فشرده و پرریسک در کنکور ایران و خواندن مکرر دروس تکراری و نامربوط به تخصصی که می خواهید در دانشگاه ادامه دهید، معمولا بسیار خسته کننده است. یک دانش آموز ایرانی برای کسب رتبه قابل قبول در کنکور ایران باید یک سال مداوم از عمر و جوانی خود را صرفا به کنکور اختصاص دهد و روزانه 7 تا 12 ساعت برای کنکور درس بخواند و تست بزند و... تازه این دروس اغلب غیرتخصصی است و ارتباط چندانی هم با رشته ای این که شما می خواهید در دانشگاه بخوانید، ندارد. یعنی یک سال پر از استرس. و التبه در صورت عدم موفقیت، باید یک سال دیگر از عمر خود را دوباره صرف کنکور کنید.

برای همین بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان دوست دارند، جهت ادامه تحصیل، دانشگاه های کشورهایی خارجی را انتخاب کنند، تا هم از استرس کنکور و رقابت شدید آن در امان بمانند و هم در دانشگاه های معتبر بین المللی تحصیل کنند.

اما تحصیل در خارج هزینه های زیادی هم دارد. به همین سبب، اصلی ترین مقصد دانش آموزان و دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل در خارج، دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. همسایگی و نزدیکی جمهوری ترکیه به ایران، عدم نیاز به ویزا جهت مسافرت به ترکیه برای اتباع ایران و هزینه های پایین تحصیل، سفر و زندگی در ترکیه سبب می شود که اغلب دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند جهت ادامه تحصیل درخارج، دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنند.

دانش آموزان و دانشجویان ایرانی برای انتخاب ترکیه جهت ادامه تحصیل، دلایل متعدد دیگری نیز دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

دانشگاه های ترکیه اغلب، از دانشگاه بسیار معتبر جهان هستند. به عنوان مثال، دانشگاه کوچ (با رتبه جهانی 451)، دانشگاه بیلکنت (با رتبه جهانی 501 تا 510)، دانشگاه سابانجی (521 تا 530)، دانشگاه تکنیک خاورمیانه (600)، دانشگاه بوغازایچی (700)، دانشگاه فنی استانبولی (زیر 700)، دانشگاه آنکارا (801 تا 1000)، دانشگاه حاجت تپه (801 تا 1000) و دانشگاه استانبول (8001 تا 1000) در رتبه بندی جهانی QS دارای رتبه زیر 1000 هستند.

از سوی دیگر اگر می خواهید بعد از ادامه تحصیل به ایران باز گردید و در اینجا کار کنید، تعدادی از دانشگاه های ترکیه، مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند.

 

دانشگاه های ترکیه مورد تأیید وزرات علوم ایران

این دانشگاه ها سه گروه هستند:

گروه الف: دانشگاه های ممتاز (بهترین دانشگاه های ترکیه از نظر وزارت علوم ایران)

دانشگاه بوغازایچی Boğaziçi Üniversitesi

دانشگاه بیلکنت Bilkent Üniversitesi

 

گروه ب: دانشگاه های خوب (دانشگاه های خوب ترکیه از نظر وزارت علوم ایران)

دانشگاه استانبول İstanbul Üniversitesi

دانشگاه غازی Gazi Üniversitesi

دانشگاه سابانجی Sabancı Üniverisitesi

دانشگاه کوچ Koç Üniverisitesi

دانشگاه فنی استانبول İstanbul Teknik Üniverisitesi

دانشگاه حاجت تپه Hacettepe Üniversitesi

دانشگاه فنی خاورمیانه Orta Doğu Teknik Üniverisitesi

* در اینجا یک نکته ای رو هم درباره املای دانشگاه Gazi  بگم: اکثراَ اسم این دانشگاه رو در زبان فارسی، دانشگاه قاضی می نویسند که اشتباه هست، gazi  (غازی) به معنی جنگاور و رزمنده هست. در ترکی قدیم (ترکی عثمانی) کلمه قاضی استفاده می شده اما الان کم استفاده میشه و به صورت kadı نوشته میشه. به همین خاطر، دانشگاه قاضی یا قاضیان تپ نوشتن اشتباه هست و درستش اینه که در زبان فارسی نام این دانشگاه ها به این صورت نوشته بشه: دانشگاه غازی، دانشگاه غزیانتپ)

 

گروه ب: دانشگاه های متوسط (مورد تأیید وزارت علوم ایران)

دانشگاه اگه Ege Üniversitesi

دانشگاه مارمارا Marmara Üniversitesi

دانشگاه آنادولو Anadolu Üniversitesi

دانشگاه آنکارا Ankara Üniversitesi

دانشگاه فنی ییلدیز Yıldız Tüknik Üniversitesi

دانشگاه دوقوز ایلول Dokuz Eylül Üniversitesi

دانشگاه چوقوراووا Çukurova Üniversitesi

 

 

دانشگاه های مورد تأیید وزرات بهداشت، درمان و علوم پزشکی

 

دانشگاه آنکارا Ankara Üniversitesi

دانشگاه آتاترک Atatürk Üniversitesi

دانشگاه اگه Ege Üniversitesi

دانشگاه حاجت تپه Hacettepe Üniversitesi

دانشگاه استانبول İstanbul Üniversitesi

دانشگاه کوچ Koç Üniversitesi

دانشگاه سلیمان دمیرل Süleyman Demirel Üniversitesi

(* دقت: فقط دندانپزشکی دانشگاه سلیمان دمیرل مورد تآیید وزارت بهداشت ایران می باشد)

دانشگاه غازی Gazi Üniversitesi

(* دقت: فقط دندانپزشکی دانشگاه غازی مورد تآیید وزارت بهداشت ایران می باشد)

دانشگاه کاتب چلبی İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

(* دقت: فقط دندانپزشکی دانشگاه کاتب چلبی مورد تآیید وزارت بهداشت ایران می باشد)

 

(*** نکته خیلی مهم: اینکه در انتخاب دانشگاه لیست وزرات علوم مهم است یا وزارت بهداشت؛ این بستگی به رشته شما دارد. مسلماَ اگر می خواهید پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری یعنی رشته های گروه پزشکی و بهداشت را بخوانید، باید در انتخاب دانشگاه به لیست وزارت بهداشت توجه کنید. اما اگر می خواهید رشته هایی غیر از گروه پزشکی و بهداشت را بخوانید، باید به لیست وزرات علوم دقت کنید.)

 

تحصیل در دانشگاه های ترکیه اغلب به زبان ترکی و بعضا به زبان انگلیسی است. اما به هر حال جهت ادامه تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه باید ترکی استانولی (ترکی ترکیه ای ) را یاد بگیرید (توجه داشته باشید که این مسأله اجباری است. حتی اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید ترکی استانبولی را یاد بگیرید و البته باید مدرک آن را نیز به دانشگاه ارائه دهید.)

 

یکی دیگر از دلایل دانش آموزان و دانشجویان ایرانی جهت انتخاب دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل این است که دانشگاه های ترکیه راه این دانشجویان را برای تحصیل در اروپا و آمریکا و همچنین یافتن شغل های عالی در سطح بین المللی بازتر می کند و درواقع دانشگاه های ترکیه می توانند به عنوان «سکوی پرتاب» بسیار مناسبی برای شما عمل کنند.

دانشگاهی ترکیه با اینکه از رتبه بندی جهانی خوبی برخوردار هستند، نسبت به دانشگاه های هم سطح خود در جهان، شهریه پایینی را از دانشجو دریافت می کنند. از طرف دیگر، هزینه های زندگی در ترکیه نیز نسبتا پایین است. شهریه مناسب و هزینه های زندگی مقرون به صرفه موجب می شود که دانشجویان بین المللی زیادی از سرتاسر جهان و از جمله ایران دانشگاه های ترکیه را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

شهریه رشته های پزشکی و دندان پزشکی نسبتا بیشتر از سایر رشته ها است و البته تحصیل به زبان ترکی ارزان تر است. درواقع شهریه تحصیلی شما به دانشگاه انتخابی، رشته انتخابی و زبان تحصیلی انتخابی شما دارد.

اگر بخواهیم به شما یک دید کلی درباره هزینه های تحصیل (شهریه، لوازم تحصیلی و...) و زندگی دانشجویی (خوابگاه، کرایه خانه، خورد وخوراک، حمل ونقل و...) در ترکیه بدهیم، باید بگوییم که هزینه های یک دانشجوی خارجی در ترکیه سالانه در حدود 30 الی 100 هزار لیر خواهد بود. که البته همانطور که گفته شد، این هزینه های به شهر، دانشگاه، رشته و زبان تحصیلی انتخابی و همچنین سبک زندگی شما دارد.

 

در مورد تحصیل در دانشگاه های ترکیه، سطح علمی بالا و شهریه پایین دانشگاه های ترکیه نسبت به دانشگاه های همتراز آنها توضیحات مختصری دادیم. حال ببینیم،

 

چگونه می توان وارد دانشگاه های ترکیه شد؟

جهت ورود به دانشگاه های برتر ترکیه (خصوصا دانشگاه های مورد تؤیید وزارت علوم یا وزارت بهداشت) تا مقطع فوق دیپلم یا لیسانس، لازم است تا در آزمون یوس شرکت کنید.

آزمون یوس  YÖS(Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) چیست؟

آزمون یوس، آزمون اتباع خارجی برای ورود به دانشگاه های ترکیه است. آزمون یوس در واقع همان کنکور ترکیه است. اتباع خارجی (غیر ترکیه ای) که می خواهند  وارد دانشگاه های ترکیه بشوند، باید در آزمون یوس شرکت کنند.

آزمون یوس چیزی شبیه کنکور ایران است. اما تفاوت هایی نیز با کنکور ایران دارد. در آزمون یوس، تنها از سه درس ریاضیات، هندسه و هوش سؤال می آید. همچنین آزمون یوس مانند کنکور ایران متمرکز نیست، یعنی هر دانشگاه خودش آزمون یوس برگزار می کند.

 

واقعیت این است که آزمون یوس، نسبت به کنکور ایران ساده تر و راحت تر است و به سبب این که، شما می توانید سالانه در چندین آزمون یوس شرکت کنید (زیرا هر دانشگاه آزمون یوس جداگانه ای برگزار می کند)، شانس قبیولی شما نیز افزایش می یابد.

 

با این حال، لازم است برای قبولی در آزمون یوس، خود را برای این آزمون آماده کنید.

 

چگونه خود را برای آزمون یوس آماده کنم؟

جهت آماده شدن برای آزمون یوس، بهترین کار این است که در دوره های یوس جهاد دانشگاهی شرکت کنید. جهاد دانشگاه استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز در شعبه آبرسان خود دوره یوس برگزار می کند. این دوره 250 جلسه ای شامل

100 جلسه ریاضیات

50 جلسه هندسه

25 جلسه هوش

50 جلسه ترکی استانبولی

و 25 جلسه برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی است.

شما می توانید، با شرکت در دوره یوس جهاد دانشگاهی، در محیطی آرام دروس مربط به آزمون یوس (ریاضیات، هندسه و هوش) را نزد بهترین و مجرب ترین اساتید یوس فرا گرفته و با حل سؤالات فراوان و شرکت در آزمون های آزمایشی برای شرکت در آزمون های اصلی کاملا آماده شوید. همچنین با شرکت در دوره یوس جهاد دانشگاهی، ترکی استانبولی را نیز به طور همزمان یاد بگیرید و از 25 جلسه مشاوره تحصیلی برخوردار گردید.

ما به عنوان تیم مشاورین و اساتید آزمون یوس جهاد دانشگاهی، از اولین روز ثبت نام شما تا ثبت نام برای آزمون ها، روز آزمون و تا روز ثبت نام شما در دانشگاه در کنار شما خواهیم بود.

 

کلاس یوس در تبریز، آزمون یوس، کنکور ترکیه در تبریز، ترکی استانبولی در تبریز 

 

شهریه دوره آمادگی یوس (دورس ریاضیات، هندسه، هوش) + ترکی استانبولی + مشاوره تحصیلی در جهاد دانشگاهی تبریز تنها 15 میلیون تومان است که نسبت به مؤسسات دیگر پایین تر است اما دوره با کیفیت بالاتری نسبت به مؤسسات دیگر برگزار می شود.

 

با شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس و ترکی استانبولی جهاد دانشگاهی تبریز،

آمادگی بسیار عالی برای آزمون یوس را کسب خواهید کرد؛

کلاس های یوس در تبریز (شعبه آبرسان جهاد دانشگاهی، واقع در کوی بزرگمهر) برگزار خواهد شد؛

سؤالات آزمون های یوس سال های قبل دانشگاه های مختلف حل خواهد شد؛

آزمون های آزمایشی منظمی برگزار می شود و میزان پیشرفت شما به اطلاع شما و والدینتان خواهد رسید؛

ترکی استانبولی را در حد بسیار خوبی یاد خواهید گرفت؛ به طوری که در آزمون ترکی استانبولی موسوم به تومر () نمره ممتاز را کسب خواهید کرد و در تحصیل و زندگی در ترکیه دچار هیچ مشکلی نخواهید شد؛

به شما جهت انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه مشاوره و راهنمایی های لازم و دقیقی ارائه خواهد شد؛

ثبت نام شما در آزمون یوس دانشگاه های معتبر مورد نظرتان انجام خواهد شد؛

تاریخ آزمون های هر دانشگاه و هرگونه تغییرات احتمالی به اطلاع شما رسانده خواهد شد؛

برنامه کابردی منعطفی برای حضور در کلاس، درس خواندن و مرور به شما ارائه خواهد شد؛

در روز آزمون شما را تنها نخواهیم گذاشت، بدین منظور، جهت راحتی و دوری از استرس شما شرکت کنندکان عزیز، تورهایی را در نظر خواهیم گرفت و اساتید و مشاوران جهاد دانشگاهی با شما تا محل برگزاری آزمون خواهند آمد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، کلیه پروتکل های بهداشتی در جهاد دانشگاهی رعایت می شود. امیدواریم تا زمان برگزاری آزمون های یوس 2021 این بیماری در سرتاسر جهان ریشه کن شود؛ به هر حال، این مسأله ممکن است سبب برخی تغییرات در تاریخ امتحانات گردد که اطلاع رسانی خواهد شد.

 

*** جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09149173217 تماس بگیرید.


نظرات کاربران

  • نام کامل :
  • آدرس ایمیل :
  • متن نظر :
  • کد امنیتی :
  • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
  •