آموزش درس به درس ترکی آذربایجانی (فایل pdf + فایل صوتی)
تحصیل در ترکیه - کلاس یوس در تبریز 09149173217
آغاز ثبت نام دوره های آمادگی یوس (کنکور دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجویان خارجی) در جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی – مرکز آبرسان تبریز، کوی بزرگمهر
سوابق نویسندگی، مترجمی و تدریس مجید عزمی
خودآموز ترکی استانبولی
جلسات آزاد کتابخوانی و تمرین نوشتن به زبان ترکی استانبولی
چگونه در خانه ترکی استانبولی یاد بگیریم؟
مزایای آموزش آنلاین ترکی استانبولی
ترکی استانبولی، دوره تابستانه، 1398
تدریس ترکی، مجید عزمی، 09149173217
سیزده بدر کجا برویم؟
″Allah mənə bir uşaq verəydi, çolaq, kor, şil olaydı da malım ona qalaydı″
Türk - İslam dünyası çin mallarını nasıl boykot edebilir? Öneriler
دوره های متنوع ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی با تدریس مجید عزمی
ترکستان شرقی
کودک همسری
نسیم تبریز
یک بچه تهرانی چه نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی یا آذربایجانی دارد؟
İranda müşteri bulmak için bazı öneriler ve tavsiyeler
تبلیغات به زبان ترکی، تبلیغ نویسی و تولید محتوای ترکی برای پیدا کردن مشتری خارجی و حضور در بازارهای ترکیه و آذربایجان و کسب درآمد ارزی
بهترین روش آموزش ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی به صورت آنلاین
راه های کسب درآمد و افزایش درآمد در ایران
چگونه ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی را آنلاین یاد بگیریم؟
آموزش از راه دور ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
دوره های آنلاین ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
رزومه به ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی
مسابقه محیط زیست به زبان ترکی استانبولی + جایزه
دوره فشرده و جامع ترکی استانبولی با تدریس مجید عزمی، مهر و آبان 1397، میدان انقلاب تهران
قابل توجه علاقمندان به ادامه تحصیل در ترکیه
شروع دوره جدید (اول مرداد 1397) جامع ترکی استانبولی و آمادگی TÖMER با تدریس استاد عزمی
کسب درآمد با زبان ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی

زبان ترکی مهمترین زبان منطقه و یکی از مهمترین زبان های جهان است. زبان ترکی از نظر جمعیت، پس از زبان چینی، انگلیسی، اسپانیولی و اردو پنجمین زبان دنیا است. ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی نیز به ترتیب مهمترین لهجه های زبان ترکی هستند. کسانی که به ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی مسلط باشند می توانند با طرق گوناگون از این زبان کسب درآمد کنند. در زیر برخی از روش های کسب درآمد با استفاده از زبان ترکی توضیح داده شده است:

تدریس ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی

کسانی که به زبان ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی مسلط باشند و مهارت تدریس داشته باشند و اصطلاحا بیان خوبی داشته باشند، می توانند این زبان را تدریس کنند. خوشبختانه زبان ترکی در ایران علاقمندان بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری مشتاقانه می خواهند این زبان را یاد بگیرند. من مجید عزمی هستم معلم ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی و هر سال به ده ها و صد ها نفر زبان ترکی آموزش می دهم.

 

شروع دوره جدید (اول مرداد 1397) جامع ترکی استانبولی و آمادگی TÖMER با تدریس استاد عزمی 

 

نوشتن کتاب آموزش زبان ترکی

معلمان زبان ترکی می توانند با کتاب های آموزش زبان ترکی بنویسند.

 

تولید پادکست ها و ویدئوهای آموزش زبان ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی

کسانی که به ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی و روش تدریس این زبان در حد بسیار خوبی مسلط باشند می توانند با تولید پادکست ها و ویدئوهای آموزش زبان ترکی و فروش آنها کسب درآمد کند.

 

ترجمه

کسی که به ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی و یک زبان دیگر کاملا مسلط باشد و فنون ترجمه را بداند، می تواند از این طریق کسب درآمد کند. انواع مختلف ترجمه وجود دارد که برای هر یک از آنها فنون و آمادگی های خاصی لازم است: ترجمه متون، ترجمه ادبی، ترجمه کتاب، ترجمه تجاری، ترجمه سایت، ترجمه کاتالوگ و بروشور و...

 

تولید محتوا وتبلیغ نویسی به زبان ترکی

امروزه بسیاری از کسب و کارها چه در ایران و چه در جمهوری آذربایجان، ترکیه یا کشورهای دیگر برای فروش محصولات خود نیاز به تولید محتوا به زبان های مختلف از جمله ترکی استابولی و ترکی آذربایجانی دارند. کسانی که به زبان ترکی مسلط هستند و فنون تولید محتوا را می دانند می توانند برای چنین کسب و کارهایی به زبان ترکی تولید محتوا کنند. البته باید توجه داشت که تولید محتوا با ترجمه بسیار متفاوت است؛ در ترجمه، مترجم می کوشد تا به محتوای اولیه صادق بماند و مطالب را عینا به زبان مقصد منتقل کند، حال آن که در تولید محتوا، تولید کننده محتوا باید ابتکار عمل را به دست گیرد و محتوایی تولید کند که مخاطب را جذب کند. در تبلیغ نویسی و تولید محتوا باید فرهنگ مخاطب مورد نظر را مد نظر قرار داد.

 

انجام مکاتبات بازرگانی

اگر شما دانش آموخته بازرگانی باشید و به زبان ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی مسلط باشید، می توانید مکاتبات بازرگانی بین شرکتهای ایرانی، ترکیه ای و آذربایجانی را انجام دهید. با توجه به گستردگی روابط اقتصادی شرکت های ایرانی به خصوص با شرکت های ترک، این کار ظرفیت های بسیاری دارد.

 

توریسم

مترجم ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی می تواند به عنوان تورلیدر با شرکت ها و آژانس های توریستی و مسافرتی و گردشگری همکاری نماید. داشتن اطلاعات گردشگری و تاریخی بسیار مهم است.

 

مشاوره تحصیلی

بسیاری از ایرانیان ترکیه و جمهوری آذربایجان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. کسانی که به زبان ترکی مسلط هستند می توانند با به روز نگه داشتن اطلاعات خود درباره شرایط تحصیل در ترکیه و جمهوری آذربایجان به این افراد مشاوره تحصیلی دهند. چنین مشاورانی همچنین باید دانشگاه هایی را که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند بدانند.

 

مشاوره اقامت و زندگی در ترکیه و آذربایجان

افرادی که ترکی استانبولی و یا ترکی آذربایجانی آنها در حد خوبی است، با به روز نگه داشتن اطلاعات خود در زمینه اقامت، کار، خرید ملک و خانه و ثبت شرکت در ترکیه و جمهوری آذربایجان به متقاضیان مشاوره دهند.

 

مطالعات سیاسی منطقه ای

دانش آموختگان علوم سیاسی به خصوص مطالعات منطقه ای می توانند با مطالعه جراید ترکیه و آذربایجان و به روز نگه داشتن اطلاعات خود، مسائل سیاسی منطقه را تحلیل کنند.

 

مطالعات تاریخی

زبان ترکی عثمانی آرشیو بسیار مهمی از تاریخ منطقه و حتی بخش های مهمی از جهان است. دانش آموختگان و علاقه مندان به تاریخ می توانند با فراگیری ترکی استانبولی به مطالعه منابع تاریخی موجود در این زبان بپردازند.

 

آشپزی ترکی

آشپزی ترکیه و آذربایجان بسیار غنی و سازگار با مزاج ایرانیان است و طرفداران فراوانی در ایران دارد. آشپزان، قنادان، شیرینی پزان، کافه داران و همه کسب و کارهایی که به نوعی با صنایع غذایی در ارتباط هستند می توانند با آموختن زبان ترکی به تنوع، جذابیت و کیفیت محصولات خود بیافزایند و کسب و کار خود را توسعه دهند.

 

سرودن شعر و ترانه ترکی

زبان ترکی ادبیات عنی و شیرینی دارد. کسانی که به ترکی استانبولی یا ترکی آذربایجانی در حد عالی مسلط هستند و ذوق و قریحه شاعری دارند می توانند به این زبان شعر و ترانه بسرایند.

 

نوشتن و انتشار کتاب در ترکیه و آذربایجان

نویسنده گانی که زبان ترکی را خوب می دانند می توانند آثارشان را به زبان ترکی بنویسند و در ترکیه یا آذربایجان منتشر کنند.


نظرات کاربران

  • نام کامل :
  • آدرس ایمیل :
  • متن نظر :
  • کد امنیتی :
  • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
  •