ترجمه کتاب و مقاله از ترکی استانبولی به فارسی و از فارسی به ترکی استانبولی
راه های کسب درآمد و افزایش درآمد در ایران
رزومه به ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی
خودآموز ترکی استانبولی
آموزش درس به درس ترکی آذربایجانی (فایل pdf + فایل صوتی)
تبلیغ رایگان در سایت azmiaz.org
چگونه محصول یا خدمات خود را در ترکیه و آذربایجان بفروشیم؟
تولید محتوا و تبلیغ نویسی به زبان ترکی با هدف بازاریابی و صادرات به جمهوری آذربایجان و ترکیه (مشتری‌یابی بین‌المللی)
برنامه کلاس های ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی در تبریز با تدریس مجید عزمی
یک بچه تهرانی چه نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی یا آذربایجانی دارد؟
چگونه ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی را آنلاین یاد بگیریم؟
بهترین روش آموزش ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی به صورت آنلاین
آموزش درس به درس ترکی استانبولی (فایل pdf + فایل صوتی)
سوابق نویسندگی، مترجمی و تدریس مجید عزمی
جلسات آزاد کتابخوانی و تمرین نوشتن به زبان ترکی استانبولی
چگونه در خانه ترکی استانبولی یاد بگیریم؟
مزایای آموزش آنلاین ترکی استانبولی
ترکی استانبولی، دوره تابستانه، 1398
تدریس ترکی، مجید عزمی، 09149173217
سیزده بدر کجا برویم؟
″Allah mənə bir uşaq verəydi, çolaq, kor, şil olaydı da malım ona qalaydı″
Türk - İslam dünyası çin mallarını nasıl boykot edebilir? Öneriler
دوره های متنوع ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی با تدریس مجید عزمی
نسیم تبریز
İranda müşteri bulmak için bazı öneriler ve tavsiyeler
تبلیغات به زبان ترکی، تبلیغ نویسی و تولید محتوای ترکی برای پیدا کردن مشتری خارجی و حضور در بازارهای ترکیه و آذربایجان و کسب درآمد ارزی
آموزش از راه دور ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
دوره های آنلاین ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی
مسابقه محیط زیست به زبان ترکی استانبولی + جایزه
دوره فشرده و جامع ترکی استانبولی با تدریس مجید عزمی، مهر و آبان 1397، میدان انقلاب تهران
راه کارهایی برای پیشگیری از بیماری آلزایمر

اختلال در روند فعالیت مغزي است كه به تدريج حافظه شخص، قضاوت، برقراري ارتباط وانجام فعاليت هاي روزانه را مشکل ساز مي كند. از علائم مبتلا شدن به آلزایمر، از دست دادن حافظه کوتاه مدت، قضاوت و استدلال و تغييراتي در حالات و رفتار فرد مي باشد. بيماري آلزايمر مختص به افراد میانسال یا پیر نمی باشد و همه میتوان با انجام کارهایی ساده و کم هزینه از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.

عوامل بیماری آلزایمر: افسردگی، کم خوابی، کم تحرکی، مصرف دخانیات و مواد مخدر،  استفاده بی رویه از نمک، اضطراب،

 

 روش موثر برای پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر:

 

نوشتن و خواندن: با تغییر صدا و به جای شخصیت‌های کتاب یا نویسنده بخوانید. خاطرات روزانه و… را بنویسید. از مطالبی که دوست دارید نکته برداری کنید. مطلب را با دقت به کلمات و با احساس‌های متفاوت بخوانید. هر چیزی را که دوست دارید و می‌خواهید، بخوانید و بنویسید. نوشتن و خواندن یکی از بهترین فعالیت‌ها برای تقویت و افزایش حافظه است.

 

2.آنچه برای قلب شما خوب است برای مغزتان نیز خوب است. بیماری‌هایی مثل فشار خون بالا، دیابت و کلسترول بالا که خطر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند، همچنین ممکن است خطر بروز آلزایمر را هم افزایش دهند و یک تحقیق جدید نشان داد که افراد میان سالی که عوامل خطر حمله قلبی و سکته را دارند بیشتر مستعد تغییرات در مغزشان هستند که منجر به بیماری شود.هر چیزی که سلامت قلب را حفظ می‌کند مستقیما با سلامت مغز در ارتباط است.

 

3. ورزش و کارهای فیزیکی: افرادی که دیگر به خودشان اعتماد ندارند بیشتر دچار آلزایمر شدند. برای حل این مشکل باید از دست دادن با مردم شروع کرد وبا ورزش کردن ختم نمود.

  1. ملاقات و آشنایی با افراد جدید: بسیاری از ما ملاقات با افراد جدید و برقراری ارتباط با دیگران را سخت‌تر از چیزی که در واقعیت هست، پیشِ خودمان فرض می‌کنیم.تجربه نشان داده  افرادی که در رفت‌وآمدهای روزانه با غریبه‌هایی که بغل دست‌شان نشسته بودن دمخور می شدنداحساس بهتری در مقایسه با افرادی داشتند که در طول مسیر با کسی دَمخور نمی‌شدند.

 

5. ازسرتان به خوبی مواظبت کنید: ارتباط شدیدی میان ترومای جدی سر و بروز آلزایمر در زندگی وجوددارد بخصوص اگر آسیب منجر به کاهش هوشیاری شود.  صدمات سر که نیازمند توجه پزشکی هستند خطر زوال عقل و بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهند. به هنگام دوچرخه سواری کلاه محافظ بپوشید، خانه خود را کاملا عایق درست کنید و همیشه کمربند ایمنی برای حفاظت از سرتان استفاده کنید.

 

6. یادگیری زبان ترکی جهت پرورش سلول های جدید مغزی: دانشمندان عادت دارند بگویند چنین چیزی غیر ممکن است.امروزه اعتقاد بر این است که هزاران سلول مغزی به طور روزانه به وجود می آیند.کلک این است که ما بتوانیم این سلولها را زنده نگه داریم.برای اینکار باید چه کنیم؟ دانستن زبان دوم مناطقی از مغز را که معمولا در بیماران آلزایمر تحت تاثیر قرار گرفته، تقویت می‌کند. محققان کانادایی، اسکن مغز دو گروه افراد چندزبانه و تک‌زبانه که همگی مبتلا به بیماری آلزایمر بودند را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه این بود که دانستن یک زبان دوم ممکن است به کاهش تاثیرات اختلالات مغزی کمک کند. ولی چرا زبان ترکی؟یادگیری زبان ترکی به عنوان زبان دوم، به سبب ساختار منظم و ریاضی‎گونه‎اش می تواند موجب فعالیت لذت بخش مغزی شود و در پیشگیری از بیماری آلزایمر مفید واقع گردد.

 

7. کنترل استرس: استرس پی درپی  می‌تواند بر مغز اثر بگذارد و تجربه نشان می‌دهد که استرس بی حد می‌تواند بیماری آلزایمر را تسریع کند. هنگامی که دچار استرس می‌شوید، بدن شما گلوکز کمتری را آزاد می‌کند که یک هورمون است که با مشکلات حافظه در ارتباط است. علاوه بر این محققان دریافته‌اند که استرس می‌تواند منجر به مشکلاتی همچون افسردگی و اضطراب شود که خطر طوال عقل را نیز افزایش می‌دهد. از بین بردن استرس به کاهش میزان کورتیزول کمک می‌کند و مصرف گلوکز را که مغز شما از آن به عنوان غذا، تغذیه می‌کند، بهینه می‌کند.


نظرات کاربران

  • نام کامل :
  • آدرس ایمیل :
  • متن نظر :
  • کد امنیتی :
  • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
  •